ID: VDI372.1218062

Casa si teren Baia de Cris

Baia de Cris, Hunedoara
69.800 EUR · 447 EUR/mp
Cristina Moroti
Moroti Real Estate
0746053915
office@morotirealestate.ro
4
Camere
2
Bai
156 mp
Suprafata
1975
An constructie
Descriere:
Se vinde o proprietate in localitatea Baia de Cris, judetul Hunedoara, amplasata intr-o zona linistita, in dezvoltare, potrivita atat pentru locuire, cat si pentru activitati agricole sau investitie.Proprietatea este compusa din teren intravilan in suprafata de 3.892 mp, locuinta, anexa si magazie. Terenul este integral plan, imprejmuit, foarte fertil, oferind multiple posibilitati de utilizare, de la gradinarit si livada pana la agroturism.Locuinta, edificata in anul 1974, este compusa din hol, doua camere si camara. Incalzirea se face cu sobe de teracota, iar camerele sunt prevazute cu parchet natural si dusumea. Tamplaria este din lemn cu geam simplu, pastrand caracterul clasic al constructiei.Anexa, construita initial in 1974 si ulterior extinsa, ofera un spatiu locuibil complet, fiind compartimentata in hol, dormitor, living, baie si camera tehnica.Cladirea are ferestre si usia din PVC cu geam termoizolant si are toate utilitatile. Incalzirea se realizeaza cu centrala termica pe l...
Tip proprietateCase/Vile
TranzactieVanzare
Suprafata utila156 mp
Suprafata construita156 mp
Suprafata teren3892 mp
Camere4
Bai2
An constructie1975